Najniższa w historii stopa bezrobocia, rosnące wynagrodzenia oraz wiele ułatwień formalnych pozwalają dobrze ocenić mijający 2018 rok z punktu widzenia rynku pracy.
W 2019 roku czekają nas zmiany Kodeksie pracy. Nowe regulacje dotyczą m.in. okresu przechowywania akt pracowniczych, wypłaty wynagrodzenia oraz PPK. Jednak to nie jedyne zmiany szykowane w Kodeksie pracy w 2019 roku.
Cyklicznie przygotowywany przez Work Service Barometr Rynku Pracy wskazuje, że blisko 50% polskich pracodawców ma problem z obsadzeniem wolnych stanowisk w swoich firmach. Sytuacja wydaje się korzystna dla pracowników, jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej.
Niemiecki rząd planuje otwarcie swojego rynku pracy dla osób spoza Unii Europejskiej, w tym pracowników z Ukrainy. Według doniesień zza naszej zachodniej granicy, pracownicy spoza Unii będą mogli przez pół roku legalnie szukać pracy w Niemczech, a następnie legalnie pracować.
Powstają kolejne hale produkcyjne przy zakładach karnych w całym kraju, m.in. w Uhercach Mineralnych, gdzie nie dawno prace rozpoczęło 90 więźniów. Niedługo także w Olszanicy zostaną uruchomione 4 hale produkcyjne, w których zatrudnienie znajdzie ok. 120 więźniów.
Rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. PPK to dobrowolny program dodatkowego oszczędzania na emeryturę, z którego będzie mogło skorzystać 11,5 mln osób. Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.
Z opublikowanych kilka dni temu wyników badania „Barometr Imigracji Zarobkowej – II półrocze 2018 r.” wynika, że 17% pracodawców w Polsce chce zatrudnić pracowników z Ukrainy. Liczba przedsiębiorców, którzy zamierzają szukać rąk do pracy za naszą wschodnią granicą, wzrosła o
O najważniejszych założeniach projektu ustawy, który trafił do konsultacji społecznych, w środę poinformowała mister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.
Drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zwyciężyli w Szkolnych Mistrzostwach Menadżerskich. Wielki finał konkursu zorganizowany został w dniach 12 i 13 czerwca 2018 roku, w murach WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. SMM zor
Rząd wprowadza kolejne premie dla rodziców decydujących się na posiadanie więcej niż jednego dziecka. W ostatnich latach możemy co prawda zauważyć wzrost wskaźnika dzietności w naszym kraju, sytuacja nadal nie jest jednak dobra.