Zasoby ludzkie

30 września mija termin udzielania zaległych urlopów wypoczynkowych

07-09-2016
Zasadniczo pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi urlopu w roku, w którym uzyskał on do tego prawo. Urlop wypoczynkowy jednak nie przepada. Jego niewykorzystaną część pracownik może odebrać do 30 września roku następnego.

Wynagrodzenie za wadliwe wykonanie pracy

26-08-2016
Zgodnie z przepisami prawa pracy wynagrodzenie pracownika powinno odpowiadać rodzajowi wykonywanej przez niego pracy i kwalifikacjom koniecznym do jej wykonywania. Powinno ponadto uwzględniać czas poświęcony na wykonanie powierzonych zadań, ilość pracy i jej jakość...

45 mln zł na projekty z integracji społecznej na Podkarpaciu

07-08-2016
Wojewódzki Urząd Pracy przeznaczył 5 mln zł na projekty, których celem będzie aktywna integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Konkurs będzie finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Obniżenie wieku emerytalnego od października 2017 roku

27-07-2016
Prace nad prezydenckim projektem dotyczącym obniżenia wieku emerytalnego, który kilka dni temu został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Ministrów, rozpoczną się dopiero po wakacyjnej przerwie. Posłowie mają zająć się ustawą już na pierwszym posiedzeniu we wrześniu.

Warunki otrzymania zasiłku macierzyńskiego

25-07-2016
Pojawianie się dziecka to przełom w każdej rodzinie, nie tylko od względem emocjonalnym, ale także finansowym. Niemowlę generuje spore wydatki, dlatego wiele pracownic stara się o przyznanie zasiłku macierzyńskiego. Jak to zrobić?

Efektywna motywacja pracowników kluczem do sukcesu firmy

21-07-2016
Nie tylko pracownicy działu HR, ale każdy menadżer kierujący choćby jednym pracownikiem, powinien posiadać wiedzę na temat skutecznego motywowania zespołu. W jaki sposób motywować pracowników do ciągłego doskonalenia, rozwoju swojej wiedzy i kompetencji, a także poprawiania..

20 mln złotych na projekty podnoszące kwalifikacje zawodowe osób dorosłych

16-07-2016
Minimalna wartość projektu, który może zostać objęty dofinansowaniem to 50 tys. złotych. Wnioski o dotację składać można od 16 sierpnia do 31 sierpnia. Wcześniej, 3 sierpnia, o godzinie 10:00 w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Ruszył projekt „Podkarpacie młodych – edukacja, praca, satysfakcja!”

12-07-2016
Na Podkarpaciu problem bezrobocia ciągle jest duży. Na jedna ofertę pracy przypada tu 33 bezrobotnych podczas gdy krajowa średnia to 17 osób. Najgorzej sytuacja wygląda w powiatach: przemyskim i brzozowskim, lepiej jest w Rzeszowie i powiecie mieleckim. Wszędzie jednak...

Firmy z Europy Środkowo - Wschodniej biorą przykład z Europy Zachodniej oraz USA - zwiększają udział kobiet w zarząda

30-06-2016
Warszawa, 10 czerwca 2016 roku. Organizacja Corporate Women Directors International (CWDI), grupa badawcza z siedzibą w Waszyngtonie opublikowała raport dotyczący kobiet zasiadających w zarządach największych spółek giełdowych w regionie. Prawie 40% wiodących firm...

Obowiązki pracodawcy podczas upałów

29-06-2016
Kolejna fala upałów przed nami. Niestety tylko nieliczni mogą cieszyć się urlopem i korzystać z wszelakich atrakcji wodnych, aby choć trochę się ochłodzić. Większość z nas jednak niezależnie od pogody musi normalnie wykonywać swoje obowiązki.
1    6  7  8  9  10    14