Zasoby ludzkie

Barometr ofert pracy 2017

10-01-2017
Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii WSIiZ oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w grudniu nieznacznie wzrósł. Miniony rok był dobry dla rynku wolnych miejsc pracy.

Od umów o dzieło także zapłacimy składki do ZUS

03-01-2017
Po przymusowym oskładkowaniu umów zlecenie do wysokości płacy minimalnej przyszła kolej na umowy o dzieło. Są one ostatnią formą zatrudnienia, pozwalającą nie opłacać składek ZUS. Rada Ministrów dokonała przeglądu systemu ubezpieczeń społecznych, po którym zaleciła...

Czy maszyny już odbierają ludziom pracę?

02-01-2017
Automatyka, robotyka oraz wykorzystywanie druku 3D to coraz popularniejsze trendy w światowym przemyśle. W futurystycznych wizjach autorów science fiction roboty miały zastąpić pracę ludzi. I od wielu lat pracownicy zastanawiają się kiedy nadejdzie ten moment...

Umowy zlecenie w 2017 r. Ewidencja czasu pracy i sankcje za nieprzestrzeganie nowych przepisów Cz. II

30-12-2016
Nowelizacja ustawy dotyczącej umów zlecenia, oprócz minimalnej stawki godzinowej wprowadza również obowiązek ewidencjonowania godzin poświęconych na realizacje zlecenia. Jeśli chodzi o sposób prowadzenia ewidencji, ustawodawca pozostawia swobodę jego wyboru stronom umowy.

Umowy zlecenie w 2017 r. Jakie zmiany czekają nas od 1 stycznia? Cz. I

29-12-2016
Najważniejszą zmianą, jaka wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku, będzie bezwzględny obowiązek wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej dla umów zlecenie oraz umów o świadczenie usług.

Programiści C++ z Rzeszowa poszukiwani!

28-12-2016
Wrocławski oddział Sii poszukuje programistów C++. W związku z nowym projektem z branży telekomunikacyjnej firma zatrudni kilkudziesięciu doświadczonych specjalistów. Za relokację do Wrocławia przewidziane są dodatkowe bonusy finansowe.

Młodzi Polacy: Zaradni finansowo, choć nie wierzą w samodzielność własnych dzieci

23-12-2016
Młodzi ludzie żyjący w Polsce są w stanie samodzielnie utrzymywać się finansowo. Jak wynika z danych „Europejskiego Raportu Płatności Konsumenckich 2016”, jedynie 19 proc. Polaków poniżej 35 roku życia deklaruje, że po wyprowadzce z domu musiało wrócić do rodziców ze względu.

Studenci z Podkarpacia otrzymali prestiżowe stypendia polskiego resortu nauki

22-12-2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło krajową listę studentów, którzy otrzymali stypendia za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017. Na liście znalazło się 709 osób z czego 18 z naszego regionu.

Jak skorzystać z dofinansowania na zatrudnienie niani?

07-12-2016
Zatrudnienie niani na podstawie tzw. umowy uaktywniającej jest rozwiązaniem optymalnym i dla rodziców potrzebujących opieki nad dzieckiem i dla osoby, która chce się jej podjąć. Umowa uaktywniająca to nic innego jak tylko umowa zlecenie z osobą fizyczną...

Praca zadaniowa. Dlaczego Polacy nie chcą pracować w ten sposób?

16-11-2016
Zadaniowy czas pracy to system, w którym pracownik może sam decydować o czasie oraz miejscu wykonywanych przez siebie obowiązków i rozliczany jest wyłącznie na podstawie osiąganych przez niego wyników...
1    4  5  6  7  8    13