Zasoby ludzkie

Sprawdź, ile powinien wynosić okres wypowiedzenia o pracę

31-03-2017
W związku z tym, iż wypowiedzenie umowy o pracę jest jednostronnym oświadczeniem woli, okres wypowiedzenia jest po, to aby chronić interesy drugiej strony.

8 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się seminarium połączone z debatą poświęcone Kobietom na rynku pracy

06-03-2017
8 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się seminarium połączone z debatą poświęcone Kobietom na rynku pracy.

Wynagrodzenie za nadgodziny, o tym warto wiedzieć

23-02-2017
Kodeks pracy określa nadgodziny jako pracę wykonywaną ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy na dobę, które wynikają z obowiązującego go systemu i rozkładu pracy.

Właśnie trwają największe w regionie targi pracy

23-02-2017
23 lutego w rzeszowskiej Hali Podpromie obędą się największe w regionie Podkarpackie Targi Pracy organizowane po raz szesnasty przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej podczas VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”

13-02-2017
Łukasz Kolman, student kierunku mechatronika Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza otrzymał nagrodę główną za „Urządzenie do wspomagania osób niewidomych i niedowidzących”.

Urlop ojcowski, jak z niego skorzystać w 2017 r.

03-02-2017
Z urlopu ojcowskiego może skorzystać mężczyzna, który został ojcem niezależnie od tego, czy urodziło mu się dziecko, czy je przysposobił. Ten rodzaj urlopu udzielany jest na wniosek zainteresowanego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, pracownikowi nie przysługuje ekwiwalent.

Jak osiągnąć sukces na rynku zawodowym? Przyjdź na Dzień Kariery IT

23-01-2017
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje spotkanie z pracodawcami i absolwentami informatyki tej uczelni, którzy osiągają duże sukcesy zawodowe lub założyli własną dobrze prosperującą firmę! Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2017 r.

Barometr ofert pracy 2017

10-01-2017
Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii WSIiZ oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w grudniu nieznacznie wzrósł. Miniony rok był dobry dla rynku wolnych miejsc pracy.

Od umów o dzieło także zapłacimy składki do ZUS

03-01-2017
Po przymusowym oskładkowaniu umów zlecenie do wysokości płacy minimalnej przyszła kolej na umowy o dzieło. Są one ostatnią formą zatrudnienia, pozwalającą nie opłacać składek ZUS. Rada Ministrów dokonała przeglądu systemu ubezpieczeń społecznych, po którym zaleciła...

Czy maszyny już odbierają ludziom pracę?

02-01-2017
Automatyka, robotyka oraz wykorzystywanie druku 3D to coraz popularniejsze trendy w światowym przemyśle. W futurystycznych wizjach autorów science fiction roboty miały zastąpić pracę ludzi. I od wielu lat pracownicy zastanawiają się kiedy nadejdzie ten moment...
1    3  4  5  6  7    13