Zasoby ludzkie

Zamierzasz zatrudnić pracownika? 5 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

15-06-2017
Kiedy Twój biznes rozwinął się już na tyle, że sam nie radzisz sobie z realizacją zleceń, to oznacza, że najwyższa pora poszukać kogoś do pomocy. Zatrudnienie pracownika wiąże się jednak z całym szeregiem obowiązków, o których należy pamiętać. Oto podstawowe z nich:

Podkarpackie uczelnie w Rankingu Perspektywy 2017

14-06-2017
Kilka dni temu opublikowano 18 już Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Zestawienie to co roku jest drogowskazem dla maturzystów, którzy szukają studiów, które dadzą im nie tylko dyplom, ale także wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców.

Rząd pracuje nad projektem, dzięki któremu nasze płace mogą wzrosnąć nawet o 750 zł

19-04-2017
Projekt, którego prezentacje poseł Abramowicz zapowiedział na przyszły tydzień, ma być sposobem realizacji rządowej deklaracji o zbliżeniu poziomu zarobków Polaków do poziomu wynagrodzeń w Europie oraz uproszczenia systemu podatkowego.

Sprawdź, ile powinien wynosić okres wypowiedzenia o pracę

31-03-2017
W związku z tym, iż wypowiedzenie umowy o pracę jest jednostronnym oświadczeniem woli, okres wypowiedzenia jest po, to aby chronić interesy drugiej strony.

8 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się seminarium połączone z debatą poświęcone Kobietom na rynku pracy

06-03-2017
8 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się seminarium połączone z debatą poświęcone Kobietom na rynku pracy.

Wynagrodzenie za nadgodziny, o tym warto wiedzieć

23-02-2017
Kodeks pracy określa nadgodziny jako pracę wykonywaną ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy na dobę, które wynikają z obowiązującego go systemu i rozkładu pracy.

Właśnie trwają największe w regionie targi pracy

23-02-2017
23 lutego w rzeszowskiej Hali Podpromie obędą się największe w regionie Podkarpackie Targi Pracy organizowane po raz szesnasty przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej podczas VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”

13-02-2017
Łukasz Kolman, student kierunku mechatronika Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza otrzymał nagrodę główną za „Urządzenie do wspomagania osób niewidomych i niedowidzących”.

Urlop ojcowski, jak z niego skorzystać w 2017 r.

03-02-2017
Z urlopu ojcowskiego może skorzystać mężczyzna, który został ojcem niezależnie od tego, czy urodziło mu się dziecko, czy je przysposobił. Ten rodzaj urlopu udzielany jest na wniosek zainteresowanego. Jeśli nie zostanie on wykorzystany, pracownikowi nie przysługuje ekwiwalent.

Jak osiągnąć sukces na rynku zawodowym? Przyjdź na Dzień Kariery IT

23-01-2017
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje spotkanie z pracodawcami i absolwentami informatyki tej uczelni, którzy osiągają duże sukcesy zawodowe lub założyli własną dobrze prosperującą firmę! Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2017 r.
1    3  4  5  6  7    13