Zasoby ludzkie

Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2017/18 na Podkarpaciu

04-09-2017
Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbyła się na Podkarpaciu a dokładnie w Dobrzechowie k. Strzyżowa. Uroczystość, w której udział zwinęła premier Beata Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska rozpoczęła się mszą świętą odprawioną na dziedzińcu szkoły przez

Powstanie Podkarpackie Centrum Innowacji, które połączy naukę z biznesem

29-08-2017
Podkarpackie Centrum Innowacji najprawdopodobniej zacznie funkcjonować na początku 2018 roku. Przez pierwsze 5 lat swojej działalności ma dysponować budżetem w wysokości 85 mln zł.

Rewizja unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych uderzy w Polskę

25-08-2017
Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron forsuje niekorzystne dla Polski zmiany przepisów obowiązującej od 1996 roku dyrektywy. Najważniejszą z nich jest zasada równej płacy za tę samą pracę wykonaną w tym samym miejscu.

Rzeszowscy studenci skorzystają z płatnych praktyk za miliony

21-08-2017
Projekty o łącznej wartości blisko 3 milionów złotych będzie realizować Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Środki te zostaną przeznaczone m.in. dla studentów na płatne praktyki i rozwój zawodowy.

Międzynarodowy koncern BSH otwiera się na rzeszowskich studentów

14-08-2017
Wysokiej jakości, płatne staże zapewnia studentom Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podpisana 9 sierpnia br., umowa o współpracy pomiędzy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Oddział Rzeszów, a uczelnią.

Walka o pracowników przybiera na slie

25-07-2017
Nie ulega już wątpliwości, że w Polsce mamy rynek pracownika. W czerwcu pracodawcy opublikowali w sieci rekordową liczbę ofert pracy. Z analiz Barometru Ofert Pracy, przygotowywanego przez Katedrę Makroekonomii WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych

Czy pracownicy z Ukrainy porzucą zatrudnienie w Polsce i wyjadą na zachód Europy?

11-07-2017
Przepisy pozwalające obywatelom Ukrainy wjeżdżać do Polski i pozostałych krajów Unii Europejskiej bez wiz, na podstawie ważnego paszportu biometrycznego, które obowiązują dokładnie od miesiąca, wywołały niepokój u Polskich pracodawców

Zamierzasz zatrudnić pracownika? 5 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

15-06-2017
Kiedy Twój biznes rozwinął się już na tyle, że sam nie radzisz sobie z realizacją zleceń, to oznacza, że najwyższa pora poszukać kogoś do pomocy. Zatrudnienie pracownika wiąże się jednak z całym szeregiem obowiązków, o których należy pamiętać. Oto podstawowe z nich:

Podkarpackie uczelnie w Rankingu Perspektywy 2017

14-06-2017
Kilka dni temu opublikowano 18 już Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Zestawienie to co roku jest drogowskazem dla maturzystów, którzy szukają studiów, które dadzą im nie tylko dyplom, ale także wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców.

Rząd pracuje nad projektem, dzięki któremu nasze płace mogą wzrosnąć nawet o 750 zł

19-04-2017
Projekt, którego prezentacje poseł Abramowicz zapowiedział na przyszły tydzień, ma być sposobem realizacji rządowej deklaracji o zbliżeniu poziomu zarobków Polaków do poziomu wynagrodzeń w Europie oraz uproszczenia systemu podatkowego.
1    2  3  4  5  6    13