Zasoby ludzkie

XIII edycja konkursu Człowiek bez barier

13-10-2015
Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W tegorocznej edycji kandydatów można zgłaszać do końca października.

Jak dochodzić należności od dłużników z państw UE? Seminarium z cyklu Europejskie Przedsiębiorstwo

05-10-2015
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt. „Dochodzenie należności przez MŚP od dłużników z państw członkowskich UE”, organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network, przy PARP.

Korzyści z posiadania firmy w Anglii

23-09-2015
Coraz więcej polskich przedsiębiorców wybiera Wielką Brytanię i przenosi tam swój biznes. Zarówno założenie firmy w Anglii jak i jej prowadzenie jest o wiele prostsze i bardziej opłacalne niż w Polsce. Przekonuje ich do tego przede wszystkim brytyjski system podatkowy, który

Dokształcanie przedsiębiorcy obniża podatek firmy

22-09-2015
Przedsiębiorca może poszerzyć swoją wiedzę, zapisując się na studia podyplomowe czy kursy doszkalające. Ucząc się nowych rzeczy ze swojej branży zyskujemy na konkurencyjności, a poniesiony koszt studiów oraz kursów będziemy mogli "wrzucić" w koszty, czyli zmniejszyć PIT.

VIII Podkarpacka Konferencja Biur Rachunkowych

21-09-2015
Już 30 września odbędzie się VIII Podkarpacka Konferencja Biur Rachunkowych, którą organizuje firma ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. oraz COMARCH S.A. Tematem tegorocznej konferencji brzmi: „Nowoczesna księgowość – informatyka, prawo i podatki”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Rzes

Stres w pracy – Polacy na tle innych narodowości

09-09-2015
Coraz częściej jesteśmy narażeni na stres związany z wykonywaną praca zawodową. Bardziej od Polaków zestresowani są tylko Turcy i Grecy.

Zaległy urlop do wykorzystania do końca września

07-09-2015
Pracodawca powinien udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo (art.61 KP.). Urlop ten powinien wykorzystywać zgodnie z planem urlopowym, a gdy w zakładzie plany takie nie są ustalane - termin urlopu pracoda

Możliwości wsparcia projektów finansowanych z EFS - cykl seminariów

03-09-2015
Podczas seminarium przekazane zostaną informacje na temat planowanego wsparcia dla potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chorobowe po ustaniu zatrudnienia

26-08-2015
Zasiłek chorobowy za czas trwania zwolnienia lekarskiego przysługuje także po ustaniu zatrudnienia. Aby go otrzymać, należy spełnić jednak specjalne wymogi dotyczące np. okresu trwania niezdolności do pracy.

Zatrudnij 50-latka i skorzystaj z ulg

20-08-2015
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wdrożyło program, który ma obniżyć pracodawcom koszty zatrudniania pracowników zbliżających się do wieku emerytalnego. Osoby po 50 roku życia stanowią ponad 1/5 ogółu bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy i liczba ta
1    9  10  11  12  13    13