Z PODKARPACIA

Szybowisko Ustjanowa - reaktywacja historycznego szybowiska. Tutaj pierwsze kroki w przestworza stawiali piloci legendarnego dyw

Autor: Infrmacja prasowa - Fundacja Prowing
2018-11-24

Szybowisko Ustjanowa - reaktywacja historycznego szybowiska. Tutaj pierwsze kroki w przestworza stawiali piloci legendarnego dywizjonu 303.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zostało podpisane porozumienie, które pozwala na wykonywanie startów paralotniowych ze szczytu Holica na Górze Żuków, gdzie w latach 1932-1939 znajdował się największy ośrodek szybowcowy w Polsce "Szybowisko Ustjanowa". To nie przypadek, że dokument został podpisany w 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, ponieważ gospodarz terenu - Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, pod kierownictwem Nadleśniczego Macieja Szpiecha, z ogromnym zainteresowaniem podchodzą do tematu reaktywacji lotniczych tradycji na Podkarpaciu.  Ponadto działania Fundacji Prowing, która pilotuje projekt, posiadają rekomendację władz regionu oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Mamy nadzieję, że wspólna inicjatywa doprowadzi do powstania prawdziwego miejsca startów, z którego będą wzlatywać w powietrze kolorowe paralotnie.