Z KRAJU

Wzbogać swoje CV dzięki pracy w wakacje!

Autor: IP
2015-08-10

Praca w wakacje pomaga zdobyć doświadczenie, sprawdzić się na danym stanowisku, poznać język obcy i uczy komunikacji w zespole. Dzięki temu CV każdego kandydata do pracy staje się bogatsze i rosną szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska.

 

Trwa okres wakacyjno-urlopowy i wszyscy staramy się jak najlepiej z niego korzystać. Osoby, które nie posiadają stałego zatrudnienia, np. studenci, często w trakcie wakacji łączą „przyjemne z pożytecznym”, czyli wakacyjny relaks z pracą zarobkową. Jest to doskonała okazja, żeby nauczyć się odpowiedzialności i zdobyć cenne doświadczenie, które ma szansę zaprocentować w przyszłości. Niezbyt często dotyczy to osób pracujących na etat. Ci wolą w pełni wypoczywać i przynajmniej starają się nie myśleć o swojej pracy.

 

Dla młodych osób, wakacje to dobra okazja, by zastanowić się, co dalej robić w życiu, i w jakim kierunku się rozwijać. Dobrze jest poddać analizie swoje wady i zalety i zastanowić się, które z naszych cech mogą przydać się na danym stanowisku pracy. Również mało skomplikowane zajęcia mogą przynieść wiele dobrego – oprócz lepszego poznania języka obcego np. dzięki zbieraniu owoców w Hiszpanii, możemy także nauczyć się pracy w zespole oraz brania odpowiedzialności za swoje działania. Te umiejętności są uniwersalne, dlatego przydadzą się także w przypadku bardziej ambitnych zajęć.

 

Wakacje spędzone poza miejscem zamieszkania dają możliwość poznawania innych kultur, a więc wzbogacają naszą wiedzę i sprawiają, że łatwiej jest nam nawiązywać kontakty. Taka umiejętność jest ceniona przez pracodawców. Podróżowanie to także odskocznia od codziennych obowiązków dla osób posiadających już pewne doświadczenie zawodowe. Pozwala nabrać dystansu oraz z odpowiednim nastawieniem i w pełni sił wrócić po urlopie do pracy.

 

Źródło: infor.pl