Własny biznes? Czemu nie!

Autor: Iwona Prugar
2015-08-13

Polacy mocno wierzą w swoje zdolności biznesowe. Młodzi ludzie są bardziej skłonni do zakładania własnego biznesu niż dorośli. Kobiety jednak mają takie marzenia rzadziej, niż męska część społeczeństwa. W krajach tzw. kultury europejskiej tylko 19 proc. młodzieży chce założyć biznes, a tylko 8 proc. realizuje ten plan.

To wnioski z globalnego badania, jakie przeprowadziła organizacja Global Entrepreneurship Monitor (GEM), zajmująca się analizowaniem zjawisk dotyczących przedsiębiorczości na całym świecie.

Twórcy raportu uznali polską gospodarkę za aspirującą do takiej, która jest napędzana przez innowacje. Jeden na sześciu przedstawicieli polskiej młodzieży i dorosłych w przedziale wiekowym między 18-64 lat prognozuje, że założy własny biznes w ciągu najbliższych trzech lat. Pod tym względem w Unii Europejskiej jesteśmy w czołówce – zajmujemy bowiem 5. miejsce.

Polacy ufają też swoim zdolnościom biznesowym - jeden na dwóch dorosłych wierzy, że ma umiejętności i wiedzę wymaganą do tego, by założyć własny biznes. Spośród mieszkańców Europy bardziej niż Polacy wierzą w siebie jedynie Słowacy.

 

Źródło: biznes.pl