W Jaśle można zagrać w Miejską Grę Turystyczną

Autor: EM
2015-07-18

Z okazji 650-lecia Miasta Jasła powstała Miejska Gra Turystyczna, czyli zabawa z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odkrycie tajemnicy Mistrza Bartłomieja z Jasła.

 

Gra turystyczna to forma zabawy, która od lat cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Jest ona doskonałym narzędziem promocji miasta, informacją o różnych wydarzeniach i postaciach, będąc jednocześnie doskonałą rozrywką dla całej rodziny, grona przyjaciół, czy miłośników pieszych wędrówek.

 

Trasa gry wynosi 4,8 km. Przebycie jej zajmie uczestnikowi około 3,5 h pieszo, natomiast rowerem – 1,5 h. Gra rozpoczyna się przy Pałacu Sroczyńskich przy ul. T. Sroczyńskiego 2 w Jaśle. Może do niej przystąpić każdy – dołączając w dowolnym momencie i o dowolnej porze. Warunkiem jest pobranie karty startowej znajdującej się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle z zakładki „Turystyka/Miejska Gra Turystyczna”. Drogę wyznaczają graczom instrukcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne, które po połączeniu z treścią karty startowej staną się wskazówkami prowadzącymi do finału.


Aby przystąpić do gry, należy ze strony Urzędu Miasta w Jaśle pobrać kartę gry. Znajduje się ona w zakładce „Turystyka\Miejska Gra Turystyczna”. Zawiera komplet niezbędnych materiałów do rozwiązania zagadki Mistrza Bartłomieja z Jasła. Po ułożeniu wszystkich części układanki, można poznać tajemnice miasta, jego zacnych mieszkańców oraz zwiedzić najważniejsze zakątki miasta. Jeśli uda Ci się prawidłowo rozwiązać wszystkie zagadki i podołasz poszczególnym zadaniom, Twoje imię lub nazwa Twej drużyny zostanie wpisane do księgi Bractwa Odkrywców Królewskiego Miasta Jasła, a w nagrodę swojej odwagi i wiedzy otrzymasz certyfikat.

Przed rozpoczęciem podróży ściągnij aplikację mobilną „Jasło”, w której znajdziesz czytnik kodów QR niezbędnych do wykonania niektórych zadań i zdobycia potrzebnych informacji. Jeżeli nie masz możliwości mobilnego korzystania z Internetu, uzupełnij i przeczytaj potrzebne informacje już po wykonaniu Questu. Kody, które są niezbędne do wykonania zadań, ujęte są w ramki. Z kolei wszystkie pozostałe to dodatkowe informacje o miejscach, w których będziesz się aktualnie znajdował oraz ważnych postaciach związanych z regionem jasielskim.

Na karcie gry znajdziesz wskazówki, zadania oraz zadanie finałowe. Załączona mapa ułatwi orientację w terenie, zaznaczono na niej poszczególne punkty, w których powinien znaleźć się każdy uczestnik. Dodatkowym zadaniem jest ponumerowanie tych punktów w kolejności, w jakiej do nich dotrzesz.

Do dzieła!

Załącznik: 

Karta gry Tajemnice Mistrza Bartłomieja17.14MB

 

Źródło: www.jaslo.pl