Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

Autor: EM
2015-11-28

Oszuści w imieniu nieistniejącej Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp. wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty. Próby wyłudzenia należy zgłaszać pod bezpłatny numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego Administracji Podatkowej 800 807 007 lub adres e-mail: powiadom_podatki@mf.gov.pl.

Mieszkaniec województwa mazowieckiego, który skontaktował się z Izbą Skarbową w Zielonej Górze, otrzymał listowne wezwanie do dobrowolnego poddania się karze z tytułu naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego od nieistniejącej w rzeczywistości Izby Skarbowo-Celnej w Gorzowie Wlkp., mieszczącej się przy ul. Dworcowej 6. W piśmie wskazano, że mężczyzna jest podejrzany o to, że nabywał susz tytoniowy bez polskich znaków akcyzy. W związku z tym został wezwany do wpłaty grzywny w wysokości 150 zł oraz opłaty skarbowej w wysokości 237,62 zł. Do wezwania dołączono blankiet wpłaty.

Ministerstwo Finansów przestrzega: to próba wyłudzenia pieniędzy. W przypadku otrzymania tego typu zgłoszeń, prosimy o kontakt z Krajowym Telefonem Interwencyjnym AP pod numerem  800 807 007, czynnym w dni robocze od godz. 7.00 do 17.00 lub na  adres e-mail: . Połączenie telefoniczne jest bezpłatne.

Zarówno telefon interwencyjny, jak i adres e-mail, zapewniają anonimowe przekazanie informacji.

Na zdjęciu przykład fałszywego wezwania:

Źródło: mf.gov.pl