Usługi prawne direct - nowość na polskim rynku

Autor: Availo
2014-08-28

Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie by takie sprawy jak zakupy, konto w banku czy ubezpieczenie można było załatwić przez internet. Dzisiaj to nasza codzienność i duże ułatwienie. Przedsiębiorca czy osoba indywidualna może większość istotnych spraw zrealizować bez wychodzenia z domu, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu i pieniędzy. Zatem czy wszystkie usługi można bez obniżania ich jakości przenieść do świata nowoczesnych technologii? 

 

Usługi prawne direct, to nowość na polskim rynku doskonale już znana w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych, w Austrii czy w Australii. Sprawdzone zagraniczne rozwiązanie postanowiono przenieść do Polski. Jak zrodził się ten pomysł? Polacy korzystają z pomocy prawnej tylko w bardzo trudnych przypadkach, często w ostateczności. Wynika to z przesądów, że takie wsparcie jest bardzo drogie, a prawnikowi płaci się za „uścisk dłoni’’. Pomimo często zmieniających się przepisów, które z roku na rok są coraz bardziej skomplikowane, Polakom trudno się przełamać do korzystania z pomocy prawnej. Jednakże często jedna rozmowa z profesjonalistą wystarczyłaby do rozwiązania większości problemów i ich rozwiązania w zarodku. Ten sposób myślenia sprawił, że powstał pomysł na pakiety prawne. Takie usługi mają za zadanie umożliwić stałą opiekę eksperta, do którego można zawsze zadzwonić z tą samą sprawą, aż do wyjaśnienia wszystkich możliwości za grosze. Istotną cechą jest zwrócenie uwagi na język jakim posługują się eksperci, często skarżymy się, że prawnicy mówią w sposób trudny do zrozumienia. W wspominanych usługach, przechodzą oni szkolenia, dzięki którym posługują się językiem zrozumiałym dla przeciętnego człowieka.  

 

Na czym polegają takie pakiety? Każdy z nich jest dostosowany do odbiorcy, ponieważ podzielono je na dziedziny prawa z różnorodną ilością usług, tak by klient mógł zakupić, tylko to czego potrzebuje. Skierowano je do przedsiębiorców (dziedziny prawa związane z działalnością gospodarczą wraz z prawem podatkowym) oraz osób indywidualnych (dziedziny prawa związane z życiem prywatnym). Ważnym aspektem jest, że nie zobowiązujesz się, kupujesz pakiet, który po wykorzystaniu wygasa, to Ty decydujesz na jak długo będziesz go posiadał. Zakup to zaledwie chwila, wystarczy wejść na stronę i przejść kilka kroków, a dzięki płatności online, dostęp uzyskujesz od razu.  Dla osób do niej nieprzekonanych, istnieje możliwość zakupu zwykłym przelewem (po wykonaniu telefonu, na mail dostaniesz blankiet wpłaty). Odpowiedzi udzielają tylko adwokaci, radcowie prawni oraz doradcy podatkowi, co odróżnia ich od standardów, w których Twoją sprawą zajmują się aplikanci. Korzystanie z usługi jest niezwykle łatwe, po poradę wystarczy zadzwonić, a natychmiast zostaniesz połączony z prawnikiem, w kwestii opracowania lub opiniowania umów przesyłasz maila.  Zaletą jest pewność ile zapłacisz za daną sprawę, znasz cenę pakietów, które kupujesz, a w przypadku spraw ponadstandardowych w ciągu jednego dnia uzyskasz wycenę. Twoją sprawą zajmie się ekspert specjalizujący się w danej dziedzinie prawa, możesz kontaktować się z nim, aż do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Ponadto posiadasz dostęp do sieci kancelarii, które mogą reprezentować Cię przed sądem po preferencyjnych cenach. Inną ciekawostką jest Indywidualne Konto Klienta, które umożliwia przechowywanie i przesyłanie dokumentów, śledzenie historii porad, zakup pakietów, zmianę danych, najczęściej zadawane pytania i możliwość sprawdzenia stanu ilości usług.

 

Na rynku możemy spotkać się z kancelariami świadczącymi porady online, ochronę prawną, pakiety assistance czy dodatki prawne dołączone do usług banków oraz ubezpieczycieli. Jednakże do tej pory ich skomplikowany sposób użycia nie przekonał Polaków, często ich klienci są niedoinformowani o takiej możliwości, płacą za samo posiadanie dostępu, a nie za skorzystanie z nich, a zobowiązanie trwa cały rok. Ponadto większość z nich ograniczona jest co do zakresu dziedzin prawa, z których można uzyskać pomoc, a po drugiej stronie są aplikanci, a nie eksperci.

 

Zadaniem usług prawnych direct jest przełamanie stereotypów o pomocy prawnej ich upowszechnienie i udostępnienie na każdą kieszeń. Z prawem stykamy się każdego dnia, nie sposób by każdy Polak wykuwał na pamięć kodeksy i każdą nową ustawę, a co więcej praktykował u prawników jak ją rozumieć. Usługi prawne direct to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tego typu prawne wsparcie. Porady prawne zostały przeniesione z kancelarii do świata nowoczesnych technologii i tym samym dołączyły do grona usług, które przy wysokiej jakości i niskiej cenie, są w stanie pomóc bez wychodzenia z domu.