Strefa przemysłowa S1-3 w Jasionce zdobyła już pierwszych inwestorów

Autor: P.M.
2015-03-08

Pierwsze cztery działki znalazły już inwestorów w strefie S1-3 , która jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPN-T) Aeropolis w podrzeszowskiej Jasionce. W sumie na inwestorów czeka 25 działek.

 

Strefa S1-3 powstała w ramach projektu drugiego etapu rozbudowy Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, położona jest na terenie gminy Trzebownisko i Gminy Głogów Małopolski w miejscowościach Jasionka i Rudna Mała, w pobliżu Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka" oraz istniejącej Strefy S1.

 

- Strefa włączona jest do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Jest też kompleksowo uzbrojona w infrastrukturę techniczną m.in. w sieć elektroenergetyczną, gazową, wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową oraz drogę wewnętrzną - poinformowała Dagmara Chwiej-Łobaczewska z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

W strefie, do dyspozycji inwestorów jest 25 działek o powierzchni od ok. 0,5 do ok.2,7 ha., a koszt jej przygotowania to ponad 14 mln zł. Teren strefy przeznaczony jest głównie dla firm z branży lotniczej, IT, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej.

 

Czterech pierwszych inwestorów już wykupiło tam działki pod swoje zakłady. Wśród nich jest firma ML System, która, jako jedna z pierwszych w Polsce wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu systemów, opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkami, służących uzyskiwaniu prądu elektrycznego.

 

W strefie S1-3 swój zakład ulokuje również firma Metall-Expres. Spółka dostarcza wyroby hutnicze dla przemysłu lotniczego, energetycznego, kolejowego i motoryzacyjnego. W nowym zakładzie firma stosować będzie nowoczesną technologię przeróbki plastycznej metali i ich stopów. Kolejnym podmiotem, który uruchomi swój zakład, w podrzeszowskiej strefie jest Cyfrowa Foto. Spółka działa w branży druku fotograficznego i cyfrowego, jest jedną z największych cyfrowych drukarni we wschodnie Europie.

 

W strefie zainwestuje też firma Elmat Group – producent w branży telekomunikacji światłowodowej, regularnie notujący roczne przyrosty sprzedaży rzędu kilkudziesięciu procent. Elmat, to jedna z najnowocześniejszych fabryk kabli światłowodowych w Europie Centralnej. W latach 2011-2013 w „Aeropolisie” firma otworzyła dwa zakłady, teraz otworzy trzeci. Ponadto swój oddział od 2012 r. posiada Meksyku.

                                                                                                                                                                                       

Źródło: http://rzeszow-news.pl, http://www.portalsamorzadowy.pl