Przedsiębiorco, rozwiąż problemy prawne swojej firmy

Autor: Availo
2014-08-28

Dane jakie często słyszmy, mówią, że zaledwie kilkanaście procent przedsiębiorców korzysta z pomocy prawnej adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Wynika to ze stereotypów o prawnikach, którzy są powszechnie uważani za bardzo drogich, a ich pomoc to często tylko „uścisk dłoni’’. Firmy szukając oszczędności starają się działać na własną rękę, a pomocy szukają w ostateczności. Ponadto nie stać ich na wsparcie obsługi prawnej w postaci własnego działu prawnego. Konsekwencją są problemy natury prawnej, które można było rozwiązać już zawczasu.

Specjalnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, Availo wprowadza rozwiązanie stosowane i sprawdzone na zachodnich rynkach. Opracowano usługi prawne direct, odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie prawne, a zarazem wsparcie na które mogą sobie pozwolić. Przeniesiono tradycyjne kancelarie do świata nowoczesnych technologii przy zachowaniu najwyższych standardów i jakości, utrzymując ich niską cenę.  Ich zadaniem jest udzielenie natychmiastowej pomocy w sposób zrozumiały i przejrzysty. Ponadto zapewniają bezpieczeństwo interesów, umożliwiając opiniowanie umów w jak najkrótszym czasie, w ten sposób przedsiębiorca nie musi opóźniać swoich negocjacji, jednocześnie może rozwiać swoje wątpliwości.

Usługi prawne direct to porady w postaci pakietu o różnorodnej ilości usług, świadczone drogą telefoniczną i mailową. Eksperci udzielają porad we wszystkie dni robocze, odpowiadając na pytania z wszystkich dziedzin prawa związanych z działalnością gospodarczą w tym z prawa podatkowego. Przedsiębiorcy mogą opracować i opiniować umowy przesyłając dokumenty drogą mailową lub za pomocą Indywidualnego Konta  Klienta. Najbardziej interesującymi kwestiami są ubezpieczenia społeczne, zatrudnianie pracowników, kwestie podatkowe czy administracyjne. Przedsiębiorca posiadający taki pakiet zyskuje zaufanego doradcę do którego może zwrócić się z poradą dowolną ilość razy, aż do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Ponadto będzie mógł zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy opiniując i opracowując umowy u ekspertów. Telefon do prawnika to natychmiastowa pomoc uzyskana po dobrej cenie.

W jaki sposób prawnik online ma pełnić funkcję zaufanego doradcy przedsiębiorcy?

W codziennej pracy przedsiębiorca musi mierzyć się z nowymi, coraz bardziej skomplikowanymi przepisami, a także różnorakiej natury problemami prawnymi. Ponadto każdy z nich znajduje się w sytuacjach, w których niezbędna jest znajomość prawna. Czas w biznesie ma ogromne znaczenie, a umówienie się do prawnika to często kilka lub kilkanaście dni. Znalezienie innego sposobu lub szukanie go na własną rękę jest bardzo ryzykowne. Właśnie dlatego do świadczenia usług prawnych wykorzystano najszybsze  i nowocześniejsze technologie telekomunikacyjne i teleinformatyczne. Kiedy zaistnieje potrzeba znalezienia rozwiązania lub poradzenia się w kluczowej kwestii wystarczy wykonać telefon, by uzyskać natychmiastową odpowiedź. Nie warto odkładać tematu na później. W czasie negocjacji z kontrahentem lub zawierania umowy z pracownikiem odpowiedzi potrzebujemy natychmiast. W kwestiach tak trudnych i istotnych jakimi są ubezpieczenia społeczne czy podatkowe mamy bardzo krótkie terminy podczas których musimy złożyć wyjaśnienia czy dokonać wyboru. Szybka i rzetelna odpowiedź specjalisty to nieocenione wsparcie jakiego potrzebuje firma. 

Pozostaje pytanie o zobowiązania w usługach prawnych direct. Odpowiedź brzmi, Ty decydujesz jaką ilość usług potrzebuje Twoja firma, po ich wykorzystaniu pakiet wygasa, masz na to rok, a płacisz tylko raz. Ważną kwestią dla przedsiębiorców powinna być sama osoba eksperta. Warto sprawdzić kto udziela odpowiedzi na Twoje pytania. W usługach prawnych direct to muszą być rzetelni adwokaci, radcowie prawni i doradcy podatkowi specjalizujący się w danej dziedzinie prawa z wieloletnim doświadczeniem, przedstawiający się z imienia i nazwiska podczas rozmowy, w ten sposób uzyskujemy pewność, że nasz zaufany doradca to kompetentna osoba, mająca pojęcie w interesujących nas obszarach. Inną możliwością czuwania nad poradami jest Indywidualne Konto Klienta, za pomocą którego możemy śledzić historię porad i kontaktów z prawnikiem oraz przechowywać dokumentację, dobrze mieć wszystko w jednym miejscu. Takie konto umożliwia pozostawienie prawnikowi notatki po naszej rozmowie z opisem udzielonej porady, stanu prawnego oraz odpowiedzi na zadanie przez nas pytanie. Zyskujemy pewność, że w natłoku biurowych spraw mamy rozwiązanie pod ręką. W ten sposób możemy zabezpieczyć działalność gospodarczą w opiekę prawną, na którą może sobie pozwolić, a co więcej której potrzebuje.