Przed nami Bieszczadzki Weekend Sportowy

Autor: Anna Brzezińska
2015-01-21

Czwarty weekend stycznia 2015, zapowiada się pod znakiem wielkiej bieszczadzkiej aktywności sportowej. Nastąpi kumulacja zmagań na narciarskich trasach biegowych – w II Biegu Tropem Wilka oraz w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim.

W najbliższą sobotę (24.01.), odbędzie się II edycja zawodów narciarskich "TROPEM WILKA", które zorganizowane są na dwóch dystansach: 3 km – bieg juniorów i 15 km – bieg otwarty dla kobiet
i mężczyzn (open), z wewnętrzną kategorią leśników.

Celem biegu jest popularyzacja narciarstwa turystycznego, promocja aktywnych form turystki i wypoczynku w Bieszczadach oraz integracja środowiska leśników.

Start zawodników, odbędzie się na początku drogi stokowej nr 14 w miejscowości Majdan. Meta dla juniorów znajduje się 3 km dalej, przy zjeździe w kierunku Cisnej. Tam będą czekały busy, które odwiozą zawodników na miejsce startu. Meta seniorów usytuowana będzie w Kalnicy, gdzie również będą czekały busy, które także przewiozą zawodników do Majdanu.

Zakończenie zawodów, czyli ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców oraz posiłek odbędzie się przy budynku Nadleśnictwa Cisna.

W programie imprezy, przewidziane są również koncerty muzyczne, które odbędą się w budynku Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.

Wszystkie szczegóły imprezy zawarte są w regulaminie.

 

Z kolei, w niedzielę 25 stycznia, odbędzie się Zimowy Maraton Bieszczadzki, który organizowany jest przez Fundację Bieg Rzeźnika, Stowarzyszenie OTK Rzeźnik  oraz Nadleśnictwo Cisna. Dystans maratonu wynosi 42.195 km.

Trasa Maratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy, od Żubraczego, stokówką wokół masywu Hyrlatej, do Majdanu i dalej stokówką do Karczmy Brzeziniak w Przysłupie – i powrót stokówką do Cisnej.

Zakończenie biegów odbędzie się przy mecie. Początek rozdania nagród i dekoracji przewidywany jest na  godzinę 14.00. Wcześniej odbędzie się dekoracja uczestników startujących na 10 kilometrów.

Bardziej szczegółowe informacje o trasie, punktach odżywczych oraz zasadach organizacji biegu, znajdziecie w regulaminie.

 

Więcej informacji na: www.cisna.krosno.lasy.gov.pl oraz http://maratonbieszczadzki.pl/