Prawo i podatki

Propozycja rozliczania miesięcznego VAT

20-09-2016
Dużo wskazuje na to, że w najnowszej ustawie o VAT znajdzie się zapis o comiesięcznym rozliczaniu podatku VAT w trakcie pierwszego roku od momentu zarejestrowania firmy - przyznał wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Dodał, jeszcze że projekt kompleksowej nowelizacji ustaw

Wysoka płaca minimalna? Samorządy przeciwne

13-09-2016
Zwiększenie płacy minimalnej do równych 2 tys. zł brutto natrafiło na opór samorządów, które narzekają na gigantyczne koszty, które spowoduje decyzja. Dlatego strona samorządowa nie zaopiniowała rządowego rozporządzenia które weszło w życie z dniem dzisiejszym, tłumacząc, że

Gwarancja de minimis do końca 2017 roku

06-09-2016
Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje program gwarancji de minimis od marca 2013 r. Program ten jest skutecznym narzędziem, wspierającym rozwój sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i mobilizującym kapitał prywatny. Ułatwia także dostęp MŚP do finansowania kr

Zmiany w zasadach wynagradzania pracowników podejmujących zatrudnienie po raz pierwszy

31-08-2016
Istotne zmiany w zasadach wynagradzania pracowników podejmujących po raz pierwszy zatrudnienie w ramach stosunku pracy nastąpi od dnia 1 stycznia 2017 r.

Polska woda najdroższa w UE

20-08-2016
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z którego wynika że opłaty za usługi wodno – kanalizacyjne w Polsce podniosły się w ciągu 8 lat o przeszło 60 procent. Biorąc pod uwagę siłę polskiej waluty, Polacy za wodę płacą najwięcej w Zjednoczonej Europie.

Co przedsiębiorca może zrobić z długiem w ZUS-ie?

03-08-2016
Dużym obciążeniem dla przedsiębiorców jest regulowanie zobowiązań wynikających z ubezpieczeń, podatków czy bieżących rachunków. Dlatego też oczekują oni wsparcia rozwoju ich biznesu, aby nie musieli rezygnować z prowadzenia firmy.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o podatku od marketów

01-08-2016
Nałożenie dwóch stawek podatku od sprzedaży detalicznej - 0,8 proc. od przychodu pomiędzy 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu ponad 170 mln zł miesięcznie - przewiduje ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej, którą w sobotę podpisał prezydent.

Obniżenie wieku emerytalnego od października 2017 roku

27-07-2016
Prace nad prezydenckim projektem dotyczącym obniżenia wieku emerytalnego, który kilka dni temu został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Ministrów, rozpoczną się dopiero po wakacyjnej przerwie. Posłowie mają zająć się ustawą już na pierwszym posiedzeniu we wrześniu.

UOKiK wszczął postępowanie wobec, Orange, T-Mobile oraz Polkomtela

23-07-2016
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął postępowania wyjaśniające co do firm T-Mobile Polska, Polkomtel i Orange Polska. UOKiK sprawdzi sposób i zakres udostępniania przez operatorów nagrań rozmów sprzedażowych - poinformował Urząd w czwartkowym komunikacie.

Okno transferowe ZUS-OFE otwarte jeszcze tylko do 31 lipca

20-07-2016
Do 31 lipca możemy zdecydować, czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE. Swoje oświadczenia złożyło już 70 tys. osób. Kolejne okienko dopiero za 4 lata.
1  2  3  4  5    24