Prawo i podatki

Podstawowa opieka zdrowotna nie tylko dla ubezpieczonych

09-04-2016
Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zakładający opiekę zdrowotną również dla osób nieubezpieczonych, trafił do konsultacji społecznych.

Podatek od handlu - nie wiadomo kiedy wejdzie, wiadomo że utrudni przedsiębiorcom rozliczanie się z fiskusem...

05-04-2016
Kontrowersyjny podatek od sieci handlowych miał wejść w życie końcem marca, najdalej w kwietniu br., tymczasem coraz częściej słychać głosy, że zacznie obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2017 r.

30 dni – tyle ma trwać maksymalny czas zwrotu nadpłaty podatku dla rodzin wielodzietnych

15-03-2016
Trzydzieści dni – tyle ma trwać maksymalny czas zwrotu nadpłaty podatku dla rodzin wielodzietnych, które rozliczą się elektronicznie z urzędem skarbowym. Za sprawność wypłat będą odpowiadać naczelnicy urzędów, a pomoże w tym specjalne narzędzie informatyczne.

Rząd zamierza zmienić politykę budowlaną

12-03-2016
Przed rządem stanęło wyzwanie, aby przeorientować przeznaczenie środków publicznych oraz politykę mieszkaniową - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Priorytetem Ministerstwa budownictwa będzie wprowadzenie na rynek nieruchomości,

Prawo jazdy - nowe przepisy

08-03-2016
Duże zmiany w przepisach na prawo jazdy. Planowane zmiany mogą okazać się przydatne przedsiębiorcom zatrudniającym „świeżo upieczonych” kierowców oraz samym „młodym” kierowcom, mającym zamiar założyć własną działalność, w której niezbędne będzie korzystanie z prawa jazdy.

Listy mediatorów prowadzić będą Sądy Okręgowe

02-03-2016
Wniosek o wpis na listę stałych mediatorów składa się do prezesa sądu okręgowego, który będzie prowadził listę mediatorów – stanowi obowiązujące od 29 stycznia rozporządzenie ministra sprawiedliwości. Podobne listy mogą prowadzić też instytucje zajmujące się mediacjami.

Rodzina 500 plus ruszyła! Masz pytania? Dzwoń

01-03-2016
Dziś we wszystkich województwach uruchomione zostały infolinie na temat programu „Rodzina 500 plus”. Będą one czynne w godzinach pracy urzędów wojewódzkich. Skorzystać z nich mogą nie tylko rodzice i opiekunowie, ale również pracownicy samorządów...

Wysokość składki zdrowotnej w 2016 roku

08-02-2016
Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał informację w sprawie najniższej podstawy wymiaru składki oraz kwoty składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2016 r.

Czy na 5 lat zostanie wstrzymana możliwość obrotu ziemią przez obcokrajowców ?

12-01-2016
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poprzez swój Biuletyn Informacji Publicznej opublikowało projekt ustawy „o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości rolnych Skarbu Państwa oraz o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego”

Okres wypowiedzenia a zwolnienie ze świadczenia pracy

07-01-2016
Od 22 lutego 2016 roku wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Pracy. Na jej podstawie, w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę, pracodawca będzie mógł zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy do końca okresu wypowiedzenia.
1    5  6  7  8  9    27