Polsko-słowacka współpraca i jaki efekt!

Autor: informacja prasowa
2018-01-05

Polsko-słowacka współpraca i jaki efekt!

Dwa miasta, po różnych stronach granicy, a jeden wspólny multiprzewodnik! Polski Jarosław i słowacki Svidnik realizują projekt, w ramach którego powstały: aplikacja mobilna oraz portal www, oprowadzające po obu miastach.

W multiprzewodniku zrealizowanym przez firmę Amistad na zlecenie Urzędu Miasta Jarosławia,
w prosty sposób można wybrać zarówno zwiedzane miasto, jak i język opisów (do wyboru: polski, słowacki i angielski). W aplikacji znajdziemy również audioprzewodniki po najważniejszych obiektach z opcją geolokalizacji i nawigacji do nich. Zarówno na stronie www jak i w aplikacji znajdują się bazy: obiektów, wydarzeń, miejsc i tras, które ułatwiają zwiedzanie. Użytkownik ma możliwość wyszukiwania i filtrowania obiektów, a wszystkie z nich posiadają lokalizację GPS. Urozmaiceniem przewodnika mobilnego jest miejska gra terenowa z wierszowanymi zagadkami, quizzami oraz puzzlami.

Zarówno strona www jak i aplikacja posiadają udogodnienia dla osób niedowidzących. Strona jest zgodna ze standardem WCAG 2.0, a w aplikacji najważniejsze zabytki posiadają audiodeskrypcję. Projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Multiprzewodnik jest bezpłatny i można go znaleźć tutaj >> http://jaroslaw-svidnik.pl/

Bezpłatną aplikację mobilną można pobrać na urządzenia z systemem iOS i android.