Do niedawna enoturystyka kojarzyła się większości z nas z Francją, Hiszpanią czy Włochami. Tymczasem Podkarpacie staje się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem turystyki winnej w Polsce. Działa tu już ponad 150 winnic, z czego 60% przyjmuje gości.
Łupków to miejscowość położona niedaleko granicy ze Słowacją. Tą mocno dziś wyludnioną miejscowość dzieli około 1,5 km od tunelu pod Przełęczą Łupkowską rozdzielającą Beskid Niski i Bieszczady.
Z danych raportu przygotowanego przez PKO BP, za 4 lata światowy rynek słodyczy wygeneruje przychody na poziomie 232 mld dolarów! Polska znajduje się 8. miejscu na świecie pod względem ich eksportu i na 14. wśród importerów.
Chyba każdy z nas, nawet jeśli głośno się do tego nie przyznaje, a jakieś postanowienia do zrealizowania w nowym roku. Niestety statystyki mówią, że większość z nas trwa w realizacji swoich celów zwykle tylko przez tydzień… Co zrobić, aby tym razem było inaczej?
Święta Bożego Narodzenia na Podkarpaciu zawsze obfitowały w obrzędy i zwyczaje, które miały zapewnić zdrowie i urodzaj w nadchodzącym nowym roku oraz wszelką pomyślność. Niestety do dziś wiele z nich zostało zapomnianych.
W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko?
Chyba każdy, kto kiedykolwiek jechał Wielką Pętlą Bieszczadzką, zwrócił uwagę na piękną cerkiew usytuowaną na wzgórzu niedaleko drogi. O jej wyjątkowości świadczy fakt, iż w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego
Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamieć o nim...
Burzliwe dzieje naszego regionu sprawiły, że wiele miejsc niegdyś gwarnych i ludnych, opustoszało. Po ludziach, którzy tu kiedyś żyli, zostały tylko ślady, które przyroda z roku na rok zaciera bardziej...
A może do wód…? A konkretnie do jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce – Iwonicza-Zdroju. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą z początku XV w. Wówczas Iwonicz dzięki swojemu położeniu na skrzyżowaniu szlaków handlowych był osadą ludną i bogatą. Być może na rozwój