Po godzinach

Podkarpackie kusi enoturystyką

18-04-2018
Do niedawna enoturystyka kojarzyła się większości z nas z Francją, Hiszpanią czy Włochami. Tymczasem Podkarpacie staje się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem turystyki winnej w Polsce. Działa tu już ponad 150 winnic, z czego 60% przyjmuje gości.

Z historii podkarpackiej gospodarki… Tunel pod Przełęczą Łupkowską

04-03-2018
Łupków to miejscowość położona niedaleko granicy ze Słowacją. Tą mocno dziś wyludnioną miejscowość dzieli około 1,5 km od tunelu pod Przełęczą Łupkowską rozdzielającą Beskid Niski i Bieszczady.

Przychody ze słodkiego biznesu w 2022 roku sięgną 232 mld dolarów

05-01-2018
Z danych raportu przygotowanego przez PKO BP, za 4 lata światowy rynek słodyczy wygeneruje przychody na poziomie 232 mld dolarów! Polska znajduje się 8. miejscu na świecie pod względem ich eksportu i na 14. wśród importerów.

Noworoczne postanowienia, jak je zrealizować?

31-12-2017
Chyba każdy z nas, nawet jeśli głośno się do tego nie przyznaje, a jakieś postanowienia do zrealizowania w nowym roku. Niestety statystyki mówią, że większość z nas trwa w realizacji swoich celów zwykle tylko przez tydzień… Co zrobić, aby tym razem było inaczej?

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

23-12-2017
Świąt wypełnionych radością, niosących spokój i odpoczynek oraz spełniającego wszystkie marzenia Nowego 2018 Roku

Zapomniane tradycje bożonarodzeniowe Podkarpacia

23-12-2017
Święta Bożego Narodzenia na Podkarpaciu zawsze obfitowały w obrzędy i zwyczaje, które miały zapewnić zdrowie i urodzaj w nadchodzącym nowym roku oraz wszelką pomyślność. Niestety do dziś wiele z nich zostało zapomnianych.

10 rekordów związanych ze świętami – ile mierzy największy Mikołaj na świecie?

22-12-2017
W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko?

Magazyn nawozów sztucznych w cerkwi, czyli o tym, jak komunistyczne władze obeszły się ze świątynią w Smolniku

02-12-2017
Chyba każdy, kto kiedykolwiek jechał Wielką Pętlą Bieszczadzką, zwrócił uwagę na piękną cerkiew usytuowaną na wzgórzu niedaleko drogi. O jej wyjątkowości świadczy fakt, iż w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego

Zapomniane cmentarze...

01-11-2017
Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamieć o nim... Burzliwe dzieje naszego regionu sprawiły, że wiele miejsc niegdyś gwarnych i ludnych, opustoszało. Po ludziach, którzy tu kiedyś żyli, zostały tylko ślady, które przyroda z roku na rok zaciera bardziej...

Z historii podkarpackiej gospodarki… Iwonicz-Zdrój

13-10-2017
A może do wód…? A konkretnie do jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce – Iwonicza-Zdroju. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą z początku XV w. Wówczas Iwonicz dzięki swojemu położeniu na skrzyżowaniu szlaków handlowych był osadą ludną i bogatą. Być może na rozwój
1  2  3  4  5    16