Po godzinach

W Lutowiskach powstanie planetarium i obserwatorium astronomiczne

22-02-2017
Cztery lata temu w gminie Lutowiska powstał Park Gwiezdnego Nieba. Projekt ten zrealizowano we współpracy transgranicznej ze Słowacją, gdzie podobny park funkcjonował już wcześniej. Celem realizacji tego przedsięwzięcia była ochrona ciemnego nieba nad Bieszczadami.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za smog?

08-02-2017
Smog staje się coraz większym problemem w naszym kraju. Tegoroczna zima przyniosła nam alarm smogowy i ciągły strach o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Sezon grzewczy jest szczególnie trudny dla mieszkańców obszarów silnie zurbanizowanych.

Samochody elektryczne mogą być bardziej szkodliwe dla środowiska od tradycyjnych

31-01-2017
Naukowcy alarmują, że samochody z napędem elektrycznym uważane dotychczas za zupełnie nieszkodliwe dla środowiska wcale takie nie są. Jak się okazuje wpływ niektórych aut z silnikiem Diesla na środowisko, może być mniejszy niż samochodów zasilanych ogniwami. Jak to możliwie?

2017 to rok bardzo łaskawy dla lubiących długie weekendy.

28-12-2016
2017 to rok bardzo łaskawy dla lubiących długie weekendy.

Co trzeci Polak wyrzuca jedzenie

08-10-2016
Prawie co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie, głównie z powodu przegapienia daty przydatności do spożycia lub zbyt dużych zakupów - wynika z najnowszego raportu „Nie marnuj jedzenia 2016” opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.

PODKARPACKIE NA WAKACJE! A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…?

28-07-2016
W Bieszczady przyjeżdża się ponoć raz, później się tylko wraca… Kto był, ten z pewnością się z tym zgodzi. Bieszczady to miejsce niepowtarzalne, wręcz magiczne, a połoniny mają w sobie coś, co urzeka na zawsze. Co sprawia, że te góry są tak wyjątkowe?

PODKARPACKIE NA WAKACJE! Ruiny Klasztoru w Zagórzu

08-07-2016
Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu, a raczej jego ruiny, górują nad całą okolicą. Jest to miejsce znane i chętnie odwiedzane przez osoby podążające w Bieszczady, jednak jego historia nie wielu jest dobrze znana. Poznajmy zatem kilka tajemnic tego niezwykłego miejsca.

Potępienie incydentu w Przemyślu przez zwierzchnika grekokatolików

05-07-2016
Potępienie incydentu w Przemyślu przez zwierzchnika grekokatolików

PODKARPACKIE NA WAKACJE! Plenerowe muzeum wypału węgla drzewnego

01-07-2016
Dymiące retorty są wciąż widokiem charakterystycznym dla Bieszczadów, niestety już coraz rzadziej spotykanym… Ze względów ekonomicznych retorty, pracujące kiedyś przez cały rok, obecnie uruchamiane są tylko w sezonie...

Ignacy Łukasiewicz – twórca światowego przemysły naftowego. Dlaczego nie zgromadził fortuny?

27-06-2016
Urodził się 8 marca 1822 roku w Zadusznikach. Piątemu dziecku Apolonii i Józefa Łukaszewiczów nie wróżono świetlanej przyszłości. Ojciec Ignacego walczył w Powstaniu Kościuszkowskim...
1    2  3  4  5  6    17