Po godzinach

Czy pracująca mama, to gorsza mama? Czy mama, to gorszy pracownik?

26-05-2017
Wiele kobiet, które zostają mamami prędzej czy później musi wybrać, czy pozostać aktywną zawodowo, czy w 100% poświęcić się rodzinie. Ta decyzja nie zawsze podyktowana jest preferencjami, bywa i tak, że podjęcie pracy jest koniecznością ze względu na stan budżetu domowego.

Dąb Józef z Wiśniowej Europejskim Drzewem Roku 2017

22-03-2017
W internetowym plebiscycie wzięło udział ponad 125 tys. internautów, którzy oddali swoje głosy w konkursie. Dąb z Wiśniowej otrzymał ponad 17 tys. z nich i zdobył dzięki temu I miejsce. Tuż za nim uplasował się dąb Brimmons z Walii, który otrzymał w internetowym głosowaniu..

Z historii podkarpackiej gospodarki… Hohenstadt

17-03-2017
W 1366 roku, jako jedna z wielu fortyfikacji chroniących granice państwa powstało miasto o nazwie Hohenstadt, czyli Wysokie Miasto lokowane przez Kazimierza III Wielkiego. Miało ono strategiczne znaczenie ponieważ położone było przy jednym z najważniejszych ówcześnie...

W WSPiA rusza "Laboratorium Młodego Naukowca"

15-03-2017
„Laboratorium Młodego Naukowca” to nowy projekt WSPiA, który zwyciężył w konkursie Uniwersytet Młodego Odkrywcy ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W zajęciach organizowanych przez WSPiA uczestniczyć będzie 230 uczniów klas 3-6 szkół...

W Lutowiskach powstanie planetarium i obserwatorium astronomiczne

22-02-2017
Cztery lata temu w gminie Lutowiska powstał Park Gwiezdnego Nieba. Projekt ten zrealizowano we współpracy transgranicznej ze Słowacją, gdzie podobny park funkcjonował już wcześniej. Celem realizacji tego przedsięwzięcia była ochrona ciemnego nieba nad Bieszczadami.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za smog?

08-02-2017
Smog staje się coraz większym problemem w naszym kraju. Tegoroczna zima przyniosła nam alarm smogowy i ciągły strach o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Sezon grzewczy jest szczególnie trudny dla mieszkańców obszarów silnie zurbanizowanych.

Samochody elektryczne mogą być bardziej szkodliwe dla środowiska od tradycyjnych

31-01-2017
Naukowcy alarmują, że samochody z napędem elektrycznym uważane dotychczas za zupełnie nieszkodliwe dla środowiska wcale takie nie są. Jak się okazuje wpływ niektórych aut z silnikiem Diesla na środowisko, może być mniejszy niż samochodów zasilanych ogniwami. Jak to możliwie?

2017 to rok bardzo łaskawy dla lubiących długie weekendy.

28-12-2016
2017 to rok bardzo łaskawy dla lubiących długie weekendy.