Obiekty z wyższej półki złączone w całość – konferencja o idei i założeniach systemu Podkarpackie z wyższej półki

Autor: EM
2015-06-30

Atrakcyjne rabaty na noclegi, pobyt w restauracjach, atrakcje agroturystyczne i nie tylko - to wiodący temat konferencji poświęconej systemowi „Podkarpackie z wyższej półki”, która odbyła się 29 czerwca w Pałacu Polanka Hotel, Restauracja, SPA **** w Krośnie.

 

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele władz lokalnych: Piotr Przytocki – prezydent Miasta Krosna i Joanna Sowa – rzecznik prasowy Urzędu Miasta, a także Piotr Kamińskiprzedstawiciel Fundacji Educare et Servire, współdziałającej w ramach Strony Polskiej Euroregionu Karpackiego na rzecz rozwoju współpracy transgranicznej i międzyregionalnej w ramach Związku Międzyregionalnego Euroregion Karpacki.

Obecni byli również Partnerzy Systemu, m.in. Ryszard Skotniczy – Właściciel Dworu Kombornia Hotel & SPA****, Paweł i Regina Caban z Restauracji GALEON w Krośnie, Jaromir Brański – Właściciel Art-Kros Studio, Krzysztof Skiba – Kierownik Obiektu Eurogym – Strefy Sportu i Relaksu, Andrzej Wrzecionko – Właściciel Pracowni Rękodzieła, Mateusz Such z Muzeum Historycznego – Pałacu w Dukli, Katarzyna Małocha i Janusz Rygiel z Chyrowa-Ski, Ewa Miśniak z Hotelu Zamkowego w Krasiczynie, Katarzyna i Wojciech Kołder z Zamku Kamieniec, Małgorzata Ostafil z Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Marta i Andrzej Kołder z Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Konferencję rozpoczął Grzegorz Kubal – prezes Podkarpackiej Izby Gospodarczej. Po przywitaniu zebranych gości, wyjaśnił ideę i założenia systemu Podkarpackie z wyższej półki, nadmieniając, że projekt ten powstał dla wszystkich turystów, którzy pomimo zamiłowania do „wyższej półki”, są zainteresowani także oszczędnością czasu i pieniędzy. Kilka słów o Pałacu Polanka Hotel, Restauracja, SPA**** powiedział także Rafał Prync - Właściciel obiektu, zapraszając jednocześnie do wspólnego zwiedzania obiektu, zaplanowanego po głównej części Konferencji.

O tym, jak zostać posiadaczem karty, jak działa system i jakie rabaty oferują jego Partnerzy, opowiedział Piotr Mazan – koordynator projektu. Wyjaśnił także, na czym polega system lojalnościowy, podkreślając, że funkcja lojalnościowa realizowana jest zarazem na poziomie całego regionu – a relacje budowane są nie tylko z poszczególnymi podmiotami – ale i z regionem jako całością.

Po przedstawieniu szczegółów dotyczących systemu, uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć, jak prezentuje się Pałac Polanka, który w 2006 roku został zakupiony przez pana Rafała Prynca, i jakie atrakcje Hotel przygotowuje dla swoich przyszłych gości. Oficjalne otwarcie Pałacu odbędzie się już 11 lipca br., a prezentacja podczas konferencji stanowiła swoistą prapremierę uroczystości rozpoczęcia jego działalności. Oprócz komfortowych pokoi noclegowych, doskonale wyposażonych sal konferencyjnych, strefy wellness & SPA z saunami, grotami solnymi i jacuzzi, Hotel może się pochwalić niepowtarzalnym otoczeniem przyrody w postaci parku, który założony został najprawdopodobniej w latach 40-tych XIX wieku. Podczas konferencji, goście mieli także niepowtarzalną okazję skosztowania kulinarnych popisów szefa kuchni restauracji Polanka. Wielu z nich już zadeklarowało, że z pewnością wrócą do Polanki, by móc ponownie posmakować oferowanych przez restaurację pyszności. A z kartą Podkarpackie z wyższej półki będzie to możliwe po niższej cenie. Hotel Polanka oferuje rabaty, nie tylko na dania restauracyjne, ale również na wspomniane noclegi oraz strefę relaksu i wypoczynku.

Pierwsze karty systemu już ruszyły w region. Ile czasu będą potrzebowali organizatorzy, aby objąć systemem turystów z całej Polski? Jest duża szansa, by trwający sezon urlopowy umożliwił  szybkie wykonanie tego zadania.

Kartę można kupić on-line wypełniając formularz na stronie www.podkarpackakarta.pl bądź u dowolnego z Partnerów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z atrakcji Podkarpacia!