Krótszy czas pracy - akcja "Dwie godziny dla rodziny"

Autor: EM
2015-05-09

Już w piątek, 15 maja br., Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania, po raz czwarty organizuje akcję „Dwie godziny dla rodziny”. Jest to zachęta dla pracodawców, by w tym dniu skrócili pracownikom ich czas pracy – o symboliczne dwie godziny. Stanowi to inspirację do umacniania więzi rodzinnych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Wspomnienia łączą pokolenia”.

Z badań Instytutu Gallupa wynika, że osoby zadowolone z życia zawodowego i prywatnego są o 30% bardziej zaangażowanymi pracownikami. Co więcej, są zdecydowanie mniej narażone na wypalenie zawodowe i mają o ponad 40% mniejszą absencję. Na tej podstawie śmiało można stwierdzić, że wspieranie pracowników w budowaniu udanego życia, powinno być w interesie pracodawców – nie tylko w kontekście społecznym, ale również ekonomicznym.

Ubiegłoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział kilkaset polskich i międzynarodowych firm, dużych grup kapitałowych oraz instytucji publicznych. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby zgłoszeń.

- Cieszymy się, że zaproponowana przez nas forma obchodów Dnia Rodziny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem firm, organizacji pozarządowych i instytucji oświatowych. Dowodzi to, że pracodawcy coraz częściej dostrzegają potrzebę zapewnienia swoim pracownikom równowagi między życiem zawodowym i prywatnym – podkreśla Zofia Dzik, Prezes Fundacji Humanites.

Honorowy patronat nad akcją objęła Pierwsza Dama RP, Anna Komorowska.

Akcja uzyskała poparcie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Kontakt do Organizatorów akcji:

Zofia Dzik – Prezes Zarządu Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania

tel.: 504 144 784, e-mail:

Urszula Kaczorowska – Koordynator akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”, Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania

tel.: 609 537 887, e-mail:

Monika Lewicka – Koordynator akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”, Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania

tel.: 509 696 970, e-mail:

 

Więcej informacji dotyczących akcji znajduje się na stronie http://mamrodzine.pl/strefa-rodzicow/wydarzenia/2-godziny-dla-rodziny

 

Źródło: mamrodzine.pl