Konkurs na ekologiczną bajkę - zgłoszenia do 20 września!

Autor: EM
2015-09-13

Do 20 września 2015 r. można zgłaszać swoje prace do konkursu EKOBAJA, skierowanego do nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych oraz wszystkich dorosłych pisarzy-amatorów. Aby wziąć w nim udział, należy napisać bajkę dla dzieci, poruszającą tematykę ekologii.

 

Konkurs realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Środowiska, finansuje go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jego ambasadorką jest Anna Seniuk.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej i propagowanie zachowań proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać bajkę. której długość nie może być krótsza niż 3 strony ani dłuższa niż 5 stron A4, oraz przesłać ją Organizatorom pocztą tradycyjną i e-mailem – bądź na płycie. Wraz z bajką należy przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

Prace konkursowe przyjmowane są do dnia 20 września br.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 28 września 2015 roku, a laureaci zostaną zaproszeni na oficjalną galę wręczenia nagród, która odbędzie się podczas Festiwalu Czytania w Szczecinie w dniach 2-5 października 2015 r.

Do wygrania nagrody pieniężne:

1x 3000zł

9x 1000zł

Zwycięskie prace zostaną również wydane w formie audiobooka (głosu użyczy Anna Seniuk) oraz ilustrowanego ebooka.

Dodatkowo każdy autor bajki otrzyma Certyfikat będący potwierdzeniem propagowania postaw proekologicznych wśród dzieci oraz uczestnictwo w konkursie EKOBAJA.

Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się TUTAJ

 

Źródło: www.mos.gov.pl