Klimat dla biznesu

Mark Zuckerberg zapowiada duże zmiany na Facebooku w 2018 roku

16-01-2018
Najważniejsza zmiana dotyczy sposobu wyświetlania informacji na news feed, czyli osi czasu. Chodzi przede wszystkim o to, aby posty rodziny i znajomych wyświetlane były w pierwszej kolejności niż wszelkiego rodzaju artykuły, reklamy i inne treści publikowane przez marki.

LOT poleci z Rzeszowa do Nerawk i Tel Awiwu!

11-12-2017
Już w przyszłym roku LOT uruchomi dwa nowe bezpośrednie połączenia z rzeszowskiego lotniska Jasionka. Od 9 marca polski przewoźnik poleci z Rzeszowa do Tel Awiwu, a już 29 kwietnia połączy z Rzeszowem nowojorskie lotnisko Newark.

Unia szykuje nowe regulacje prawne dotyczące dronów

05-12-2017
Kraje należące do Unii Europejskiej oraz Parlament Europejski porozumiały się w sprawie regulacji prawnych dotyczących dronów. Wprowadzenie nowych przepisów ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo związane z wykorzystaniem tych maszyn.

Polska gospodarka osiągnęła maksimum mocy

02-12-2017
Kilka dni temu Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) opublikowało informację o tym, iż w listopadzie bieżącego roku Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) spadł w stosunku do października o 0,9 punktu.

Czy Polska gospodarka przestanie doganiać Zachód?

22-11-2017
22 listopada 2017 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprezentowało całościowy raport o stanie polskiej gospodarki: „Perspektywy dla Polski. Polska gospodarka w latach 2015-2017 na tle lat wcześniejszych i prognozy na przyszłość”.

Obchody Światowego Dnia Turystyki na Podkarpaciu

05-10-2017
W tegorocznych podkarpackich obchodach Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się na Zamku w Dubiecku, udział wzięli przedstawiciele branży turystycznej, wśród których byli delegaci instytucji, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Wśród gości nie zabrakło Marszałka...

Jak odzyskać dług od zagranicznego kontrahenta?

31-08-2017
W dzisiejszych czasach nawet niewielkie firmy coraz częściej poszukują klientów na rynkach zagranicznych. Pozwala im to na zwiększenie obrotów i tym samym zysków, co gwarantuje rozwój firmy. Niestety nierzadko zdążają się sytuacje, kiedy zagraniczni kontrahenci uchylają się..

Kolejne kraje wprowadzają zakaz sprzedaży samochodów spalinowych

30-08-2017
Na naszych oczach rozpoczyna się rewolucja w motoryzacji. Ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska, jakie powodują spaliny, szczególnie w dużych miastach, wiele krajów postanowiło je wyeliminować, wprowadzając zakaz sprzedaży samochodów spalinowych.

Niemcy wprowadzili zakaz spania w kabinie ciężarówki. Polscy przewoźnicy mają problem

29-05-2017
Od 25 maja, kierowcy przejeżdżający przez teren Niemiec nie mogą spędzić 45-godzinnej tygodniowej przerwy w kabinie ciężarówki. Nowe przepisy dotkliwie odczują szczególnie przewoźnicy z Polski i innych krajów Europy Wschodniej.

Wzrost polskiego PKB w 2017 r. może być wyższy, niż zakładano

24-05-2017
W lutym komisja Europejska obniżyła prognozę wzrostu PKB dla Polski z 3,4% na 3,2%, po dwóch miesiącach postanowiono ją jednak znowu podwyższyć, tym razem do poziomu 3,5%.
1  2  3  4  5    16