Klimat dla biznesu

Czy Polska gospodarka przestanie doganiać Zachód?

22-11-2017
22 listopada 2017 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprezentowało całościowy raport o stanie polskiej gospodarki: „Perspektywy dla Polski. Polska gospodarka w latach 2015-2017 na tle lat wcześniejszych i prognozy na przyszłość”.

Obchody Światowego Dnia Turystyki na Podkarpaciu

05-10-2017
W tegorocznych podkarpackich obchodach Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się na Zamku w Dubiecku, udział wzięli przedstawiciele branży turystycznej, wśród których byli delegaci instytucji, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Wśród gości nie zabrakło Marszałka...

Jak odzyskać dług od zagranicznego kontrahenta?

31-08-2017
W dzisiejszych czasach nawet niewielkie firmy coraz częściej poszukują klientów na rynkach zagranicznych. Pozwala im to na zwiększenie obrotów i tym samym zysków, co gwarantuje rozwój firmy. Niestety nierzadko zdążają się sytuacje, kiedy zagraniczni kontrahenci uchylają się..

Kolejne kraje wprowadzają zakaz sprzedaży samochodów spalinowych

30-08-2017
Na naszych oczach rozpoczyna się rewolucja w motoryzacji. Ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska, jakie powodują spaliny, szczególnie w dużych miastach, wiele krajów postanowiło je wyeliminować, wprowadzając zakaz sprzedaży samochodów spalinowych.

Niemcy wprowadzili zakaz spania w kabinie ciężarówki. Polscy przewoźnicy mają problem

29-05-2017
Od 25 maja, kierowcy przejeżdżający przez teren Niemiec nie mogą spędzić 45-godzinnej tygodniowej przerwy w kabinie ciężarówki. Nowe przepisy dotkliwie odczują szczególnie przewoźnicy z Polski i innych krajów Europy Wschodniej.

Wzrost polskiego PKB w 2017 r. może być wyższy, niż zakładano

24-05-2017
W lutym komisja Europejska obniżyła prognozę wzrostu PKB dla Polski z 3,4% na 3,2%, po dwóch miesiącach postanowiono ją jednak znowu podwyższyć, tym razem do poziomu 3,5%.

Wczoraj odbył się pierwszy Demo Day na Podkarpaciu. Kto w 5 minut przekonał jury do swojego biznesu?

11-05-2017
Wczoraj, 10 maja podczas targów lotniczych Aerospace & Defense Meetings Central Europe odbywających się w G2A Arenie w Jasionce odbył się pierwszy na Podkarpaciu Demo Day. W zmaganiach o pierwsze miejsce udział wzięło 21 start-upów.

Podkarpaccy rolnicy, sadownicy i pszczelarze liczą straty spowodowane przymrozkami

10-05-2017
Zimni ogrodnicy św. Pankracy (12 maja), św. Serwacy (13 maja) i św. Bonifacy (14 maja) i zimna Zośka (15 maja) jednak już dawno nie dostarczyli nam aż takich chłodów.

Planujesz założyć własną firmę? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć

17-04-2017
Niezawodny pomysł na biznes nie istnieje, a sama idea i założenie firmy jest tylko połową sukcesu. Drugą część stanowią takie czynniki, jak: kapitał, determinacja i doświadczenie. To one pomogą wypracować wysoką pozycję w wybranej branży, a co za tym idzie – zyski...

Krajowa Administracja Skarbowa już działa. Kontrole skarbowe będą przeprowadzane bez uprzedzenia

02-03-2017
Z dniem 1 marca zaczęła obowiązywać ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawa ją wprowadzająca. Oznacza to, że urzędy skarbowy, celny i kontroli skarbowej oraz izby skarbowe i celne stały się jednym. Celem połączenia tych organów, jest poprawa ich sprawności...
1    1  2  3  4  5    17