Internest – platforma spotkań przedsiębiorców z rynkiem

Autor: Ewelina Melon
2015-03-31

Internest to nowoczesne rozwiązanie interaktywne wspomagające realizację pomysłów, które  ze względu na brak czasu, funduszy czy też odpowiedniej wiedzy, nie nabierają odpowiednich kształtów, a w rezultacie nie są finalizowane.

 

Masz pomysł? Podziel się nim i szukaj parterów! Chcesz realizować ciekawy projekt? Odkryj go i wciel w życie!

 

Platforma Internest działa na zasadzie inteligentnego algorytmu dopasowującego się do profilu użytkownika – uwzględnia jego preferencje, zainteresowania i kompetencje, a następnie proponuje wyselekcjowane, konkretne formy współpracy. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja modelu biznesowego, ocena potencjału rynkowego projektu i pozyskanie funduszy oraz współpracowników potrzebnych do jego realizacji.  Krótko mówiąc, Internest dopasowuje ludzi do pomysłów, a pomysły do rynku. A wszystko to dzieje się w przestrzeni wirtualnej.

 

Szukaj sposobów, a nie powodów

 

- Platforma została zbudowana w oparciu o sieć neuronową, która uczy się preferencji użytkowników, by sugerować im projekty i oferty pracy, które potencjalnie mogą najbardziej ich zainteresować. Dzięki temu możemy ograniczyć przypadkowość, jakiej doświadczamy w codziennym życiu, gdzie zwykle trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu i czasie, by kogoś poznać lub czegoś się dowiedzieć - mówią twórcy platformy, Katarzyna Janocha i Marek Kotelnicki.

 

Pomysłodawcy Internestu wychodzą z założenia, że każdy może być częścią czegoś ważnego, jeśli ze swoimi wartościami podzieli się z otoczeniem i wyjdzie naprzeciw innym. Już teraz na platformie dostępne są pierwsze pomysły, które czekają na korelację z osobami, które je urzeczywistnią. 

 

Idea Internestu wydaje się prosta, słuszna i sprawiedliwa – czy jednak okaże się skutecznym narzędziem dla osób zainteresowanych realizacją projektów biznesowych? 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość.

 

Źródło: https://www.interne.st/