III Akademickie Targi Pracy już niebawem!

Autor: Marta Sanocka
2016-03-18

III Akademickie Targi Pracy już niebawem!

Tegoroczne Akademickie Targi Pracy odbędą się 13 kwietnia w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1, w godzinach od 9.00 - 15.00. To już III edycja Targów przygotowywanych wspólnie przez dwie największe podkarpackie uczelnie: Politechnikę Rzeszowską i Uniwersytet Rzeszowski.

Badania statystyczne dowodzą, że uczestnictwo w targach jest jedną z najbardziej efektywnych form poszukiwania pracy, dlatego warto z nich skorzystać. Tym bardziej, że ich oferta nie jest skierowana wyłącznie do studentów. Wziąć udział w targach mogą osoby poszukujące pracy, niezależnie od wieku.

Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję poznać wielu pracodawców, reprezentujących najczęściej duże firmy działające nie tylko na polskim rynku. Największa zaletą takich spotkań jest fakt, iż firmy uczestniczące w targach aktualnie prowadzą nabory pracowników, zatem zainteresowani zatrudnieniem będą mieli okazję nie tylko złożyć CV, ale przede wszystkim porozmawiać, zapytać o specyfikę pracy w danej branży, czy konkretnej firmie, aby odpowiednio skonstruować swoją aplikację.

Osoby, które odwiedzą targi w tym dniu będą miały okazję zapoznać się z wieloma ofertami pracy, staży oraz praktyk, bo swoją obecność zapowiedziało 80 firm z różnych branż, m.in.: bankowej, finansowej, ubezpieczeniowej, administracyjnej, informatycznej, medycznej, budowlanej, produkcyjnej, ubezpieczeniowej, a także instytucje zajmujące się pośrednictwem pracy.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach i szkoleniach, które odbędą się podczas targów oraz obejrzeć autoprezentację niektórych firm. Na zajęciach prowadzonych na targach będzie można się dowiedzieć m.in. jak zaprezentować swoją osobę na rozmowie kwalifikacyjnej, czy jak zarządzać swoim czasem.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

www.targipracy.prz.edu.pl