Grupa Nowy Styl będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie

Autor: Marta Sanocka
2018-02-10

Grupa Nowy Styl będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie

Grupa Nowy Styl postanowiła wejść na nowy dla siebie segment rynku jakim są hotele. W związku z tym objęła pakiet większościowy udziałów w spółce Stylis Dubaj. Razem z jej dotychczasowym właścicielem, który zachował 40% udziałów, zamierza wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie. Planowane jest także zwiększenie sprzedaży krzeseł i mebli biurowych w tym regionie.

Na początku bieżącego roku zarząd Grupy Nowy Styl podpisał umowę o przejęciu 60% udziałów spółki, której siedziba mieści się w Arabii Saudyjskiej. Przypomnijmy, że Nowy Styl jest obecny na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich już od dłuższego czasu. Zacieśnienie współpracy ze Spółką Stylis zaowocowało początkowo wdrożeniem produkcji mebli hotelowych w Polsce. Współpraca z lokalnym partnerem pozwoliła w ciągu ostatnich 6 lat kompleksowo wyposażyć 21 cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, czyli łącznie 5795 pokoi hotelowych. Podkreślić należy fakt, że spółka urządza je całościowo, nie tylko podstawowe pokoje, ale również apartamenty, recepcje, lobby, strefy food court, kawiarnie, restauracje oraz sale konferencyjne.

Dotychczas wszystkie projekty realizowane przez Grupę Nowy Styl zlokalizowane były w Arabii Saudyjskiej. W tym roku ruszyły zamówienia w Dubaju, rozpoczęto już prace montażowe w hotelu Safir I, a za kilka tygodni rozpocznie się także instalacja w Sarif II. Podpisano także umowę na wyposażenie kolejnego hotelu z 500 pokojami.

Nowa spółka Stylis Dubaj obejmie swoim zasięgiem wszystkie kraje Bliskiego Wschodu z wyjątkiem Arabii Saudyjskiej, gdzie wyłączność zachowa firma Stylis. W Centrum Dubaju powstał showroom o powierzchni 1200 m2 zajmujący 35. Piętro wieży Jumeirah Business Centre. Inwestorzy mogą tam obejrzeć zarówno rozwiązania dedykowane dla przestrzeni biurowych, jak i hotelowych.

Zarząd Grupy Nowy Styl podkreśla, że w najbliższych latach nie planuje rozszerzać swojej działalności w zakresie rozwiązań hotelowych na inne rynki,  w tym europejski czy azjatycki inny niż Bliski Wschód. Meble hotelowe, które będą stanowić wyposażenie hoteli na Bliskim Wschodzie, produkowane będą w Polsce, w fabrykach w Jaśle i Rzepedzi. Przypomnijmy, że Grupa Nowy Styl zatrudnia ok. 6,4 tys. osób, w ty, ponad 3 tys. w Polsce.

Źródło: PAP, money.pl