Gala finałowa konkursu „Najlepsza Młoda Firma 2016” na Startup Mixerze w Rzeszowie

2017-02-10

Gala finałowa konkursu „Najlepsza Młoda Firma 2016” na Startup Mixerze w Rzeszowie


Już za kilka dni odbędzie się jubileuszowa edycja spotkań promujących przedsiębiorczość z cyklu Startup Mixer.  Lutowa edycja będzie wyjątkowa bo połączona z Galą finałową konkursu o tytuł „Najlepsza Młoda Firma 2016”.

Startup Mixer to spotkania organizowane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Informatyki  i Zarządzania w Rzeszowie oraz Uniwersytecie Rzeszowskim, we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa. Gośćmi specjalnymi obecnej edycji, która odbędzie się 15 lutego w Hotelu Grand Rzeszów, będą Marta Półtorak - Prezes Marma Polskie Folie Sp. z o.o., Bartosz Skwarczek – Prezes i współzałożyciel G2A oraz Marek Broda – Dyrektor Operacyjny i członek zarządu SALESmanago.

„Głównym celem wydarzenia jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych osób oraz wymiana doświadczeń z przedstawicielami środowisk biznesowych. Podczas spotkania swoje pomysły biznesowe zaprezentują również początkujący przedsiębiorcy, którzy powalczą o tytuł Najlepsza Młoda Firma 2016” – przybliży Wioletta Choma-Wiątek, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości WSIiZ w Rzeszowie.

W trakcie Finałowej Gali zaprezentują się trzy startupy, które zwyciężyły podczas organizowanych
w 2016 roku Startup Mixer’ów tj.:
IOD Engineering – startup realizuje projekty inżynieryjne, projektuje urządzenia przemysłowe, tworzy rozwiązania technologiczne do motorsportu z wykorzystaniem metod projektowania 3D.
SmartBox - startup tworzy system smarthouse zwiększający komfort i bezpieczeństwo użytkowników domowych. Służy głównie do zarządzania energią elektryczną w domu. Jest w stanie sterować każdym urządzeniem elektrycznym w domu. Urządzenie może być sterowane z dowolnego miejsca, co więcej nie wiąże się z wysokimi kosztami dla użytkownika.
CzajkaCzajka - mała, autorska pracownia, w której powstają głównie torby i plecaki ze skór naturalnych i innych, wysokiej jakości materiałów.

„Najbliższy Startup Mixer to przede wszystkim ciekawe prelekcje gości specjalnych, prezentacje pomysłów biznesowych oraz mnóstwo inspiracji dla młodych, otwartych ludzi, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu przygody z własnym biznesem. Spotkanie będzie także doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań w dziedzinie przedsiębiorczości oraz wyciągnięcia wniosków i  wyznaczenia ścieżki rozwoju na przyszłość” – dodaje Wioletta Choma-Wiątek.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Rzeszowa - Tadeusz Ferenc. Program spotkania wraz z możliwością zgłoszenia (liczba miejsc ograniczona), znajduje się na stronie https://startupmixer-galafinalowa2017.evenea.pl/